Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lucyna Ziomek” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pamiątki z wojska Rudolfa Faski”

 

Lotnicy z 2 pułku krakowskiego

Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek, Słowa kluczowe: lata 20. XX w., 121 Eskadra, 2 pułk lotniczy, Czyżyny, Rakowice, Kraków


Zdjęcie grupowe żołnierzy 2 pułku lotniczego, 121 eskadry, stacjonującego w w obrębie lotniska Kraków-Rakowice-Czyżyny. Większość widocznych na zdjęciu żołnierzy posiada naszyte pośrodku lewego rękawa emblematy lotnicze. Z informacji uzyskanej od jednego z użytkowników wynika, że plutonowy siedzący po prawej ma przy kołnierzu odznakę specjalności lotniczej - "strzelec lotniczy". Żołnierz w czapce to Rudolf Faska, pozostałe personalia nie są znane. Fotografia, wykonana w latach 1927-1929, pochodzi ze zbiorów Lucyny Ziomek.


Nazwa dokumentu: Lotnicy z 2 pułku krakowskiego
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek
Teczka (jednostki archiwalna): Pamiątki z wojska Rudolfa Faski
Numer ID: CATL 44 J / 31.2.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Czyżyny (okolice Krakowa)
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Lucyna Ziomek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 20. XX w., 121 Eskadra, 2 pułk lotniczy, Czyżyny, Rakowice, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pamiątki z wojska Rudolfa Faski"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.