Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lucyna Ziomek” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pamiątki z wojska Rudolfa Faski”

 

Lotnisko krakowskie - 2

Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek, Słowa kluczowe: lotnisko, Kraków, Rakowice, Czyżyny, okres międzywojenny


Grupa wojskowych na tle samolotu. Osoba na pierwszym planie jest w pełnym umundurowaniu, a w przypadku dwóch pozostałych osób wojskowe furażerki wskazują, że są to żołnierze. Osoby na drugim planie stoją na drabinach po obu stronach śmigła, a na szczycie jednej z drabin widoczne jest jakieś naczynie - wskazywałoby to, że sfotografowano jakąś grupę remontową lub personel techniczny lotniska. Zdjęcie zostało wykonane prawdopodobnie w latach 1927-1929, w okresie letnim, na lotnisku Kraków-Rakowice-Czyżyny. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od jednego z użytkowników, na fotografii znajduje się samolot myśliwski produkcji francuskiej "Bleriot" SPAD S-61C1, który był na wyposażeniu 121 i 122 EM 2 PL w Krakowie. Fotografia ze zbiorów Lucyny Ziomek.


Nazwa dokumentu: Lotnisko krakowskie - 2
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek
Teczka (jednostki archiwalna): Pamiątki z wojska Rudolfa Faski
Numer ID: CATL 44 J / 31.2.4
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: lotnisko Kraków-Rakowice-Czyżyny
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 J / 31.2.3
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Lucyna Ziomek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lotnisko, Kraków, Rakowice, Czyżyny, okres międzywojenny
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pamiątki z wojska Rudolfa Faski"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.