Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lucyna Ziomek” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pamiątki z wojska Rudolfa Faski”

 

Grupa żołnierzy przy patefonie

Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek, Słowa kluczowe: okres międzywojenny, Czyżyny, Rakowice, Kraków, żołnierze


Grupa żołnierzy - personalia nieznane - siedzących przy patefonie lub gramofonie z tubą (nie można stwierdzić czy urządzenie posiada charakterystyczną dla patefonu korbkę). Żołnierz drugi od prawej posiada przepaskę na prawym oku. W tle po prawej ozdobny piec kaflowy i ustawione pod ścianą karabiny. Ponad grupą wojskowych widoczne są: godło państwowe, krzyż oraz portrety Ignacego Mościckiego (Prezydenta R.P. w okresie od 4 czerwca 1926 do września 1939) i Marszałka Józefa Piłsudskiego (sprawującego urząd Premiera R.P. w okresie od 2 października 1926 do 27 czerwca 1928). Biorąc pod uwagę powyższe dane oraz fakt, że zdjęcie stanowi pamiątkę z wojska Rudolfa Faski, pełniącego służbę wojskowa w latach 1927-1929, fotografia musiała zostać wykonana w okresie od stycznia 1927 do 27 czerwca 1928. W późniejszym okresie Józefa Piłsudskiego zastąpił na stanowisku premiera Walery Sławek i jego fotografia zapewne zastąpiłaby fotografię Piłsudskiego. Dokument ze zbiorów Lucyny Ziomek.


Nazwa dokumentu: Grupa żołnierzy przy patefonie
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Lucyna Ziomek
Teczka (jednostki archiwalna): Pamiątki z wojska Rudolfa Faski
Numer ID: CATL 44 J / 31.2.9
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1927-01-01 - 1928-06-27
Miejsce wytworzenia: Czyżyny (okolice Krakowa) - prawdopodobnie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Lucyna Ziomek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: okres międzywojenny, Czyżyny, Rakowice, Kraków, żołnierze
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pamiątki z wojska Rudolfa Faski"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.