Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Urszula Skubis” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia”

 

[Dolina Pięciu Stawów Polskich] - karta pocztowa z okresu międzywojennego

Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis, Słowa kluczowe: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Zakopane, Trzebinia, Zieleniewscy


Karta pocztowa wysłana z Zakopanego - na datowniku "Zakopane, 29.VIII..."[brak roku] - do inż. Mariana Zieleniewskiego. Ponieważ Zieleniewscy nabyli trzebiński dwór we wrześniu 1920 r., kartę można było wysłać pod ten adres dopiero po wspomnianej dacie. Pod tekstem podpisy: "Lala i Genia" [prawdopodobnie Eugenia, córka Zieleniewskich]. Na rewersie dwie pieczęcie: "Dolina Pięciu Stawów Polskich" [częściowo nieczytelna] i "Fot. T. i S. Zwoliński, Zakopane. Reprod. zastrzeżone". Na awersie widok na Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Karta zapisana w języku niemieckim, ale z zachowaniem polskich nazw geograficznych. Dokument udostępniła Urszula Skubis.


Nazwa dokumentu: [Dolina Pięciu Stawów Polskich] - karta pocztowa z okresu międzywojennego
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia
Numer ID: CATL 44 A / 32.1.6
Sygnatura: brak
Autor: [podpisy nieczytelne]
Data wytworzenia: 1921-08-28 - 1939-08-28
Wytwórca: Fotografia: T. i S. Zwoliński, Zakopane
Miejsce wytworzenia: Zakopane
Typ dokumentu: korespondencja
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Urszula Skubis
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Zakopane, Trzebinia, Zieleniewscy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.