Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Urszula Skubis” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia”

 

Tatry. Widok z Zawratu - karta pocztowa z okresu międzywojennego

Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis, Słowa kluczowe: Tatry, Zakopane, Trzebinia, Zieleniewscy


Karta pocztowa wysłana z polskich Tatr na adres: "Wielmożny Pan Inż. M. Zieleniewski, Trzebinia". Adresatem jest więc Marian Zieleniewski, Właściciel trzebińskiego dworu i współwłaściciel pobliskiej Kopalni "Zbyszek"(nazwanej tak na cześć syna Zbigniewa). Brak datowania. Ponieważ jednak Zieleniewscy nabyli trzebiński dwór we wrześniu 1920 r., kartę można było wysłać pod ten adres dopiero po wspomnianej dacie. Pozdrowienia napisano w języku niemieckim, a pod tekstem podpisały się trzy osoby: Zbyszek [prawdopodobnie Zbigniew Zieleniewski, syn Mariana], Genia [prawdopodobnie Eugenia,jedna z dwu córek państwa Zieleniewskich] oraz Lola lub Lala, ewentualnie Pola [nieczytelne] - być może chodziło o Paulę Zieleniewską, żonę Mariana, która była z pochodzenia Niemką. Na awersie Tatry - widok z Zawratu. Dokument udostępniła Urszula Skubis.


Nazwa dokumentu: Tatry. Widok z Zawratu - karta pocztowa z okresu międzywojennego
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia
Numer ID: CATL 44 A / 32.1.7
Sygnatura: brak
Autor: "Zbyszek" i inni
Data wytworzenia: 1921-01-01 - 1939-08-31
Wytwórca: Fot.: T. i S Zwoliński; Wydawnictwo Księgarni L. Zwolińskiego w Zakopanem
Miejsce wytworzenia: Zakopane (?)
Typ dokumentu: korespondencja
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Urszula Skubis
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Tatry, Zakopane, Trzebinia, Zieleniewscy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.