Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Urszula Skubis” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia”

 

Le Dauphine... - karta pocztowa z okresu międzywojennego

Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis, Słowa kluczowe: Zieleniewscy, Trzebinia, Alpy Delfinackie, Francja


Karta pocztowa wysłana z Francji na adres Mariana Zieleniewskiego ("Pologne, Trzebinia, Dwór, woj. krakowskie"). Brak datowania. Ponieważ jednak Zieleniewscy nabyli trzebiński dwór 1 września 1920 r., kartę można było wysłać pod ten adres dopiero po wspomnianej dacie. Tekst - poza adresem - całkowicie nieczytelny. Na awersie widok na Alpy Delfinackie z podpisem w języku francuskim: "Le Dauphine -La Meije 3987 m et les Écrins 4103 m". La Meije to druga co do wysokości, silnie rozczłonkowana góra, w grupie Écrins w Alpach Delfinackich we Francji. Les Ecrins to główny szczyt Masywu Pelvoux. Dokument udostępniła Urszula Skubis.


Nazwa dokumentu: Le Dauphine... - karta pocztowa z okresu międzywojennego
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Urszula Skubis
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia
Numer ID: CATL 44 A / 32.1.8
Sygnatura: brak
Autor: [podpisy nieczytelne]
Data wytworzenia: 1920-09-01 - 1939-08-31
Miejsce wytworzenia: Alpy Delfinackie (Francja)
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Urszula Skubis
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Zieleniewscy, Trzebinia, Alpy Delfinackie, Francja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja rodu Zieleniewskich - Trzebinia"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.