Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Dokumenty » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zofia Nowara” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty z okresu zaboru austriackiego”

 

Deklaracya Maryanny z Gwizdałów Bartosikowej - 1909 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Zofia Nowara, Słowa kluczowe: zabór austriacki, Trzebinia, Chrzanów, Deklaracja, akt notarialny


Deklaracja Marianny z Gwizdałów Bartosikowej, mającej zapewnione dożywocie na realności gruntowej w gminie katolickiej Trzebinia, pozwalająca na uwolnienie części gruntu od tegoż ciężaru - co dało możliwość dzierżawy parceli. Dokument podpisali Marianna z Gwizdałów Bartosikowa (krzyżykiem), Tomasz Radym (jako świadek) oraz Stanisław Stefański (adwokat i równocześnie drugi świadek - z adnotacją: "podpisałem i jako świadek"). W lewym górnym rogu trzy znaczki skarbowe, każdy po 50 halerzy. Na odwrocie dokumentu znaczek skarbowy za 72 halerze i adnotacja o treści: "poświadcza się, że Sądowi osobiście nieznana Marianna [w org. Maryanna] z Gwizdałów Bartosikowa gospodyni [nieczytelne] w Trzebini zamieszkała, której tożsamość osobiście Sadowi znani świadkowie Tomasz Radym i Stanisław Stefański [nieczytelne] adwokaccy z Chrzanowa stwierdzili, dokument ten wobec sądu własnoręcznie położonym znakiem podpisała a jej imię i nazwisko świadek Stanisław Stefański wypisał". Pod dokumentem data (7 października 1909), podpis w imieniu "Kancelaryi C.K. Sadu Powiatowego Odd. VIII" w Chrzanowie" [nieczytelny] oraz pieczęć okrągła z godłem Austro-Węgier (dwugłowy orzeł) i napisem w otoku "C.K. Sąd Powiatowy w Chrzanowie". Poniżej pieczęć prostokątna "Zaintabulowano wedle treści..." i kolejna pieczęć okrągła z godłem Austro-Węgier i napisem w otoku "C.K. Urząd Ksiąg Gruntowych w Chrzanowie". Dokument udostępniła Zofia Nowara.


Nazwa dokumentu: Deklaracya Maryanny z Gwizdałów Bartosikowej - 1909 r.
Dział: Dokumenty
Kolekcja (zbiór/zespół): Zofia Nowara
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty z okresu zaboru austriackiego
Numer ID: CATL 44 H / 33.2.2
Sygnatura: brak
Autor: Stanisław Stefański [adwokat]
Data wytworzenia: 1909-10-07
Wytwórca: C. K. Sąd Powiatowy w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: deklaracja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Zofia Nowara
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: zabór austriacki, Trzebinia, Chrzanów, Deklaracja, akt notarialny
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty z okresu zaboru austriackiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.