Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Bialny Dół”

 

Bialny Dół - 1

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: "Bialny Dół", Psary, Trzebinia


"Bialny Dół", koniec lat 60. Na fotografii rodzina z Psar - uostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary". "Bialny Dół" jest jedną z większych atrakcji turystycznych. Stanowi on coś na kształt skałek ojcowskich w miniaturze. Kilkadziesiąt lat temu zbocza Bialnego Dołu porastała trawa i wszystkie skałki były doskonale widoczne. Teraz trzeba ich szukać w morzu drzew i krzewów W odległych czasach znajdował sie tu kamieniołom, w którym wydobywano tzw. wapień falisty. Do późnych lat osiemdziesiątych XX w. Bialny Dół był porośnięty tylko trawami i kępami krzewów. Związane to było z intensywnym wypasem zwierząt, głównie kóz, krów i owiec. Obecnie miejsce to we władanie przejęła przyroda tworząc malowniczy skalny zakątek z wieloma roślinami chronionymi, w tym stanowiskami dziewięćsiła bezłodygowego, widlaka alpejskiego i wielu roślin skalnych. Zimową porą jest to ulubione miejsce "noclegowe" dla psarskich dzików. Opis ze strony internetowej Stowarzyszenia "Nasze Psary": http://psary.trm.net.pl/index.phpoption=com_content&view=article&id=15&Itemid=15&lang=pl


Nazwa dokumentu: Bialny Dół - 1
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Bialny Dół
Numer ID: CATL 44 B / 13.3.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1968-04-01 - 1969-10-31
Miejsce wytworzenia: Gmina Trzebinia - okolice Psar
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: "Bialny Dół", Psary, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Bialny Dół"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.