Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stanisława Klamczyńska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Roboty przymusowe w Niemczech”

 

Władysława z Celejewskich Klamczyńska

Kolekcja (zbiór/zespół): Stanisława Klamczyńska, Słowa kluczowe: Celejewscy, Klamczyńscy, Szydłów, Trzebinia, Chemnitz, roboty przymusowe, II Wojna Światowa


Władysława z Celejewskich Klamczyńska - córka Ludwika i Zofii Celejewskich, mieszkańców Szydłowa (obecnie woj. świętokrzyskie). Zdjęcie zostało wykonane w Niemczech, gdzie podczas II wojny światowej przebywała na robotach w fabryce amunicji „Carl-Hamel” w Chemnitz - miała wówczas 14 lat. Pracownicy tej fabryki mieszkali w barakach i spali na pryczach. Jest to zdjęcie do przepustki na teren zakładu pracy „Carl-Hamel” z numerem C 7357. Fotografię udostępniła córka Władysławy z Celejewskich Klamczyńskiej (mieszkanka Trzebini).


Nazwa dokumentu: Władysława z Celejewskich Klamczyńska
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Stanisława Klamczyńska
Teczka (jednostki archiwalna): Roboty przymusowe w Niemczech
Numer ID: CATL 44 A / 15.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1944-01-01 - 1945-05-08
Wytwórca: Fabryka „Carl-Hamel” w Chemnitz
Miejsce wytworzenia: Chemnitz (Niemcy)
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 A / 195.309.2
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Stanisława Klamczyńska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Celejewscy, Klamczyńscy, Szydłów, Trzebinia, Chemnitz, roboty przymusowe, II Wojna Światowa
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Roboty przymusowe w Niemczech"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.