Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mieczysław Bajer” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Druga wojna światowa”

 

Przepustka robotnika przymusowego

Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer, Słowa kluczowe: robotnicy przymusowi, okupacja niemiecka, Waldeck, Niemcy, Trzebinianie


Przepustka robotnika przymusowego (Bolesława Bajera), zatrudnionego jako ślusarz w "Oberschlesichte Lokomotivwerke A.G."(Fabryce Lokomotyw), na terenie narzędziowni w Bergheim-Giflitz (obecnie są to dwie największe dzielnice miejscowości Eder), położonej na terenie Waldeck (hrabstwo w ​​regionie Kassel w zachodniej północnej Hesji - Niemcy), a zakwaterowanego w Waldeck, w "Lager d. Maschinenfabrick" (obozie przy fabryce maszyn). Dokument dwustronicowy (tu widoczny awers), udostępnił Mieczysław Bajer.


Nazwa dokumentu: Przepustka robotnika przymusowego
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer
Teczka (jednostki archiwalna): Druga wojna światowa
Numer ID: CATL 44 A / 34.2.4
Sygnatura: brak
Autor: Dyrekcja "Oberschlesichte Lokomotivwerke A.G.", Narzędziownia w Bergheim-Giflitz
Data wytworzenia: 1940-10-03
Wytwórca: "Oberschlesische Lokomotivwerke A.G."
Miejsce wytworzenia: Niemcy (Waldeck)
Typ dokumentu: przepustka
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Mieczysław Bajer
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: robotnicy przymusowi, okupacja niemiecka, Waldeck, Niemcy, Trzebinianie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Druga wojna światowa"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.