Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mieczysław Bajer” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Druga wojna światowa”

 

Waldeck 1945 - 2

Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer, Słowa kluczowe: robotnicy przymusowi, okupacja niemiecka, Waldeck, Niemcy, Trzebinianie


Fotografia została wykonana w Waldeck - gdzie Bolesław Bajer (pierwszy z prawej) był na robotach przymusowych - w momencie gdy na teren Niemiec weszły wojska alianckie. Waldeck to obecnie hrabstwo i zarazem miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Kassel, w powiecie Waldeck-Frankenbergn. Podczas wkraczania wojsk alianckich Waldeck, podobnie jak cała Hesja, było częścią amerykańskiej strefy okupacyjnej. Dokument udostępnił Mieczysław Bajer.


Nazwa dokumentu: Waldeck 1945 - 2
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer
Teczka (jednostki archiwalna): Druga wojna światowa
Numer ID: CATL 44 A / 34.2.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1945-05-08 - 1945-11-12
Miejsce wytworzenia: Niemcy (Waldeck)
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 A / 34.2.5
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Mieczysław Bajer
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: robotnicy przymusowi, okupacja niemiecka, Waldeck, Niemcy, Trzebinianie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Druga wojna światowa"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.