Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mieczysław Bajer” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty rodzinne”

 

Akt notarialny z 1924 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer, Słowa kluczowe: Trzebinianie, Trzebinia-wieś, akt notarialny, Chrzanów, Kraków


Akt notarialny kupna-sprzedaży z 1924 r. Dokument zaczyna się od słów: "działo się w Chrzanowie, w biurze notarialnem [...]. Przede mną Romanem Gutowskim, notarjuszem w Chrzanowie stawili się osobiście własnowolni z osoby nieznani mi włościanie z Trzebini wsi[...]". Dokument 4-stronicowy. Na stronie pierwszej znaczki "opłaty stemplowej" za 20 i 40 groszy oraz pieczęć okrągła z orłem w koronie i napisem w otoku "Sąd Powiatowy w Chrzanowie". Na końcowej stronie identyczna pieczęć sadu chrzanowskiego oraz jeszcze dwie pieczęcie z godłem narodowym - Komisarza Ziemskiego w Krakowie i Romana Gutowskiego (notariusza). Dokument udostępnił Mieczysław Bajer.


Nazwa dokumentu: Akt notarialny z 1924 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Mieczysław Bajer
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty rodzinne
Numer ID: CATL 44 A / 34.3.13
Sygnatura: brak
Autor: Roman Gutowski - notariusz
Data wytworzenia: 1924-11-17
Wytwórca: kancelaria notarialna
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: umowa kupna-sprzedaży
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Mieczysław Bajer
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinianie, Trzebinia-wieś, akt notarialny, Chrzanów, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.