Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Dokumenty » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zofia Nowara” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych”

 

Wezwanie płatnicze z 1951 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Zofia Nowara, Słowa kluczowe: ubezpieczenie domu, lata 50. XX w., Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, Trzebinia, Chrzanów


Wezwanie płatnicze wystosowane do mieszkańców Trzebini (Jana i Weroniki Kuczawskich) przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych - w sprawie przymusowego ubezpieczenia od ognia budynków i mienia ruchomego, a także ubezpieczenia plonów od gradobicia oraz ubezpieczenia na życie koni i bydła rogatego. Na odwrocie zamieszczono informacje dodatkowe odnośnie warunków ubezpieczenia oraz procedury zgłaszania szkód. Z instrukcji tej dowiadujemy się między innymi, że "Ubezpieczenie zwierząt na życie obejmuje konie i bydło rogate od 3 miesięcy wzwyż. Z ubezpieczenia, w czasie rejestracji, wyłączone są zwierzęta chore do czasu ich wyzdrowienia lub tak stare, że nie nadają się do użytku w gospodarstwach rolnych wg. swego normalnego przeznaczenia. Dokument udostępniła Zofia Nowara.


Nazwa dokumentu: Wezwanie płatnicze z 1951 r.
Dział: Dokumenty
Kolekcja (zbiór/zespół): Zofia Nowara
Teczka (jednostki archiwalna): Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
Numer ID: CATL 44 H / 33.3.21
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1951-01-01 - 1951-12-31
Wytwórca: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
Miejsce wytworzenia: Chrzanów lub Trzebinia (?)
Typ dokumentu: decyzja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Zofia Nowara
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: ubezpieczenie domu, lata 50. XX w., Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, Trzebinia, Chrzanów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.