Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty z okresu zaboru austriackiego”

 

Przepustka do Twierdzy "Kraków"

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Twierdza, zabór austriacki, Kraków


Dokument wystawiony w dniu 1 kwietnia 1915 roku, na nazwisko Walerii Hulewicz, mieszkanki Trzebini - żony konduktora kolejowego - uprawniający do pozostania w Twierdzy "Kraków" w razie ewakuacji. Dokument dwujęzyczny (niemieckie i polskie napisy). Również pieczęcie są dwujęzyczne. Dwie w języku nienieckim i jedna w języku polskim. Pieczęć polskojęzyczna, z napisem "Biuro Okręgowe [nieczytelne] w Krakowie", została odciśnięta przy słowach "Magistrat stoł. król. m. Krakowa". Dwie pieczęcie w języku niemieckim - u dołu dokumentu wyraźnie odciśnięta, z godłem Austro-Węgier i napisem "Festungskommando in Krakau" ["Dowództwo Twierdzy "Kraków"]. Niestety, z dokumentu została oderwana fotografia. Udostępnił Andrzej Kostka


Nazwa dokumentu: Przepustka do Twierdzy "Kraków"
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty z okresu zaboru austriackiego
Numer ID: CATL 44 A / 4.11.1
Sygnatura: brak
Autor: [podpis nieczytelny]
Data wytworzenia: 1915-04-01
Wytwórca: Dowództwo Twierdzy "Kraków"
Miejsce wytworzenia: Kraków (Krakau)
Typ dokumentu: przepustka
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Twierdza, zabór austriacki, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty z okresu zaboru austriackiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.