Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Karolina Wojciechowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne”

 

Pożegnanie księdza Rozenblatta - 1936 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska, Słowa kluczowe: Parafia Piotra i Pawła, Trzebinia


Pożegnanie księdza Rozenblatta w dniu 18 sierpnia 1936 r. Zdjęcie wykonano prawdopodobnie pod murem kościoła. W drugim rzędzie widocznych jest kilku duchownych, ale tylko jeden z nich trzyma w ręku kwiaty - zapewne jest to opuszczający parafię ks. Rozenblatt. Po jego prawej ręce (dla patrzącego na zdjęcie po lewej stronie) siedzi ks. Tomasz Czaplicki, proboszcz trzebińskiej parafii pod wezwaniem Piotra i Pawła, zamordowany na plebanii w Trzebini w dniu 12 października 1939 r. Po lewej stronie ks. Rozenblatta (dla patrzącego na zdjęcie po prawej stronie) siedzi prawdopodobnie ks. Michał Rapacz. W trzecim szeregu (za dziećmi i duchowieństwem) stoi Amalia Czaplicka, macocha i zarazem gospodyni ówczesnego proboszcza (w czarnej sukni z broszką pośrodku, widoczna pomiędzy zakonnikiem w okularach a starszym panem z brodą). Dokument udostępniła Karolina Wojciechowska.


Nazwa dokumentu: Pożegnanie księdza Rozenblatta - 1936 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska
Teczka (jednostki archiwalna): Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne
Numer ID: CATL 44 A / 35.1.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1936-08-18
Wytwórca: Parafia Piotra i Pawła w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Karolina Wojciechowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Parafia Piotra i Pawła, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.