Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Karolina Wojciechowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne”

 

Ks. Feliks Piątek z dziećmi (?)

Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska, Słowa kluczowe: parafia Piota i Pawła, Trzebinia


Ksiądz w towarzystwie dzieci z kwiatami - prawdopodobnie jest to ks. Feliks Piątek. Fotografię wykonano zapewne w mieszkaniu księdza, gdyż w tle widać wiszące na ścianie zdjęcia osób duchownych (oprawione razem, w jednej ramie), a na szafce po lewej stoi zdjęcie ówczesnego papieża. Prawdopodobnie jest to podobizna Piusa XI, a więc opisywana fotografia musiała zostać wykonana pomiędzy 6 lutego 1922 (wybór Achille Rattiego na papieża), a 10 lutego 1939 roku (śmierć Piusa XI). Wkrótce ks. Feliks Piątek został zamordowany na plebanii w Trzebini, 15 października 1939 r. Dokument udostępniła Karolina Wojciechowska.


Nazwa dokumentu: Ks. Feliks Piątek z dziećmi (?)
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska
Teczka (jednostki archiwalna): Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne
Numer ID: CATL 44 A / 35.1.5
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1922-02-06 - 1939-02-10
Miejsce wytworzenia: Trzebinia (?)
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Karolina Wojciechowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: parafia Piota i Pawła, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Parafia Piotra i Pawła w Trzebini oraz uroczystości religijne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.