Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Karolina Wojciechowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wizyta lotnika na plebanii w Trzebini”

 

Wizyta lotnika na plebanii w Trzebini - 1

Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska, Słowa kluczowe: plebania parafii Piotra i Pawła, Trzebinia


Fotografię wykonano przed starą plebanią (obecnie nieistniejącą) w Parafii Piotra i Pawła w Trzebini - na odwrocie zdjęcie jest odręcznie datowane "Trzebinia, 3 grudnia 1938". Pani Aleksandrze Kosobudzkiej towarzyszy mężczyzna o nieznanych personaliach - wiadomo jednak, że służył on w wojskach powietrznych II Rzeczypospolitej (lotnik lub służba naziemna lotniska), gdyż nosi na czapce polskiego orła wojskowego w otoczonego "skrzydłami husarskimi". Poniżej orła widoczne są dwie gwiazdki, co odpowiada ówczesnemu stopniowi "starszego chorążego". Dokument udostępniła Karolina Wojciechowska.


Nazwa dokumentu: Wizyta lotnika na plebanii w Trzebini - 1
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Karolina Wojciechowska
Teczka (jednostki archiwalna): Wizyta lotnika na plebanii w Trzebini
Numer ID: CATL 44 A / 35.2.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1938-12-03
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 A / 35.2.2
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Karolina Wojciechowska
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: plebania parafii Piotra i Pawła, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wizyta lotnika na plebanii w Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.