Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Barbara Góralska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dr Jan Kuchta - zasłużony lekarz”

 

Rejestracja radioodniornika - 1937 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Barbara Góralska, Słowa kluczowe: zaświadczenie, Chrzanów, Trzebinia, Przasnysz, dr Jan Kuchta


Radiofoniczna Karta Rejestracyjna "na prawo nabycia, używania lub posiadania radiofonicznych urządzeń odbiorczych lampowych", wystawiona na nazwisko dr Jana Kuchty, z zawodu lekarza powiatowego, zamieszkałego wówczas przy Rynku w Przasnyszu (w późniejszym okresie mieszkał na terenie Sierszy i Chrzanowa). Niniejszy dokument jest zarazem zaświadczeniem, że posiadacz radioodbiornika opłacił opłatę rejestracyjną (1 zł) i abonamentową za miesiąc styczeń 1938 r. (3 zł). W dokumencie zaznaczono, że "posiadacza niniejszej karty obowiązuje przestrzeganie postanowień ustawy z dnia 3.6.1924 o poczcie telegrafie i telefonie (Dz.U R.P. nr 63 poz. 481 z 1933 r.) oraz rozporządzenie Ministra P. i T. z dnia 1.10.1936 r. o radiofonicznych urządzeniach odbiorczych (Dz.U R.P. nr 78 poz. 548)". Kartę udostępniła Barbara Góralska.


Nazwa dokumentu: Rejestracja radioodniornika - 1937 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Barbara Góralska
Teczka (jednostki archiwalna): Dr Jan Kuchta - zasłużony lekarz
Numer ID: CATL 44 A / 37.1.10
Sygnatura: brak
Autor: [podpis nieczytelny]
Data wytworzenia: 1937-12-18
Wytwórca: Urząd Pocztowy w Przasnyszu [prawdopodobnie]
Miejsce wytworzenia: Przasnysz (obecnie woj. mazowieckie - w okresie międzywojennym warszawskie)
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Barbara Góralska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: zaświadczenie, Chrzanów, Trzebinia, Przasnysz, dr Jan Kuchta
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dr Jan Kuchta - zasłużony lekarz"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.