Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pisma z Urzędu Miasta Trzebini”

 

Świadectwo moralności Jakobiny Skomskiej - 1933 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: Trzebinia, świadectwo moralności, Urząd Miasta Trzebini


Świadectwo moralności wystawione Jakobinie Skomskiej przez Urząd Miasta Trzebini w 1933 r. - poświadczające, że urodzona w dniu 17.03.1914 r. w Trzebini córka Michała i Amalii, wyznania rzymsko-katolickiego, wolna, z zawodu praktykantka biurowa "zachowywała się przez przeciąg swego pobytu w tutejszej gminie Trzebini wzorowo i moralnie i nie dawała powodu do zażaleń w tutejszym Urzędzie gminnym". Świadectwo moralności zostało wydane "celem uzyskania posady", w dniu 27 marca 1933 r. Pod dokumentem widnieją dwa podpisy, z czego jeden jest nieczytelny, a drugi to prawdopodobnie "J. Bartosik". Świadectwo opatrzono dwoma pieczęciami - w lewym górnym rogu prostokątną z napisem "Urząd Miejski Trzebinia, woj. krakowskie, pow. Chrzanów", a u dołu przystawiono okrągłą pieczęć "Urząd Miejski w Trzebini". Dokument udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Świadectwo moralności Jakobiny Skomskiej - 1933 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Pisma z Urzędu Miasta Trzebini
Numer ID: CATL 44 A / 20.10.5
Sygnatura: brak
Autor: J. Bartosik i in.
Data wytworzenia: 1933-03-27
Wytwórca: Urząd Miasta Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: źródło historyczne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, świadectwo moralności, Urząd Miasta Trzebini
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pisma z Urzędu Miasta Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.