Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Jolanta Piskorz” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Stary dom Matusików i Potockich”

 

Rodzina Matusików i Potockich przed starym domem w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Jolanta Piskorz, Słowa kluczowe: Trzebinia, dom Matusików i Potockich


Zdjęcie przedstawia Lucynę z Potockich Piskorz (pierwsza po prawej)z mamą, Michaliną z Matusików Potocką (pośrodku) i ciotką, Heleną z Matusików Bernhart (po lewej).Rodzina siedzi na schodach starego domu, stojącego niegdyś pomiędzy kościołem Salwatorianów, a skarpą kolejową. To właśnie z tego domu rodzina Potockich obserwowała egzekucję Żydów dokonaną pod skarpą kolejową - wspomnienia Lucyny Piskorz, dotyczące również tego wydarzenia, opublikowano w książce: A. Kostka, J. Piskorz, Tzebińskie historie. Trzebinia 2008, s.224-228. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z lat 1943-1946.


Nazwa dokumentu: Rodzina Matusików i Potockich przed starym domem w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Jolanta Piskorz
Teczka (jednostki archiwalna): Stary dom Matusików i Potockich
Numer ID: CATL 44 A / 8.2.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1943-01-01 - 1946-12-31
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL XLIV H / 37.58.1
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępniła Jolanta Piskorz
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, dom Matusików i Potockich
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Stary dom Matusików i Potockich"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.