Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kopalnie, fabryki, zakłady pracy”

 

Fabryka armatur i pomp w Trzebini - pocztówka

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Trzebinia, fabryka armatur i pomp, Rudolphi, Mycielski, Czerwiński


Fabryka armatur i pomp w Trzebini - pocztówka z początków XX w. "Fabryka Armatur, Pomp i Odlewarnia Żelaza i Metali" została wybudowana z inicjatywy inż. Karola Rudolphiego, hr. Edwarda Mycielskiego i Stanisława Czerwińskiego - działała jako spółka komandytowa. Przed pierwszą wojną światową (w 1914 r.) zatrudniała około 100 osób. Fabryka produkowała armaturę do instalacji parowej, wodociągowej, gazowej i kanalizacyjnej oraz inne elementy metalowe i żeliwne (pompy, balustrady, hydranty itp.). Około 1909 roku inż. Rudolphi sprzedał odlewnię krakowskiej firmie "Libman i Machauf" (została przekształcona wytwórnię narzędzi rolniczych), a sam wybudował nową fabrykę przy drodze do Bolęcina. Pocztówkę udostępnił Andrzej Kostka.


Nazwa dokumentu: Fabryka armatur i pomp w Trzebini - pocztówka
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Kopalnie, fabryki, zakłady pracy
Numer ID: CATL 44 A / 4.14.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: początek 20 w.
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 A / 4.14.1
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, fabryka armatur i pomp, Rudolphi, Mycielski, Czerwiński
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kopalnie, fabryki, zakłady pracy"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.