Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Monika Paluch” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty rodzinne”

 

Kontrakt kupna-sprzedaży z 1928 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Monika Paluch, Słowa kluczowe: Kontrakt kupna-sprzedaży, Chrzanów, Karniowice


Kontrakt kupna-sprzedaży zawarty pomiędzy rodzinami Rejdychów i Paluchów, datowany 1 października 1928 r. Dokument posiada 3 stronice (tu widoczne strony z pieczęciami - pierwsza i ostatnia). Na pierwszej stronie ma odnotowaną datę zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym w Chrzanowie (3 października 1928 r.) oraz przybite trzy pieczęcie - prostokątną z godłem narodowym i napisem "Roman Gutowski Notarjusz w Chrzanowie", okrągłą z orłem w koronie i napisem "Urząd Ksiąg Gruntowych w Chrzanowie przy Sądzie [nieczytelne]", a także prostokątną z napisem "Zaintabulowano wedle treści uchwały [...] Urząd Ksiąg Gruntowych przy Sądzie grodzkim w Chrzanowie" i nieczytelnym podpisem. Na ostatniej stronie podpisy kupujących i sprzedających (mieszkanców Karniowic), u dołu pieczęć okrągła z orłem w koronie i napisem "Polska. Roman Gutowski Notarjusz w Chrzanowie" oraz pieczęć prostokątna z napisem: "Zastępca Romana Gutowskiego Notarjusza w Chrzanowie zamianowany dekretem Sądu Okręgowego cyw. w Krakowie z dnia 21 czerwca 1928[...] - powyżej pieczęci podpis (Dr. Franciszek Szymanowicz). Dokument udostępniła Monika Paluch.


Nazwa dokumentu: Kontrakt kupna-sprzedaży z 1928 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Monika Paluch
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty rodzinne
Numer ID: CATL 44 A / 17.3.1
Sygnatura: brak
Autor: Dr. Franciszek Szymanowicz
Data wytworzenia: 1928-10-01
Wytwórca: Kancelaria notarialna Romana Gutowskiego
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: postanowienie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Monika Paluch
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Kontrakt kupna-sprzedaży, Chrzanów, Karniowice
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.