Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Monika Paluch” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty rodzinne”

 

Darowizna na rzecz małoletniej Rozalii Paluchówny - 1935 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Monika Paluch, Słowa kluczowe: darowizna, okres międzywojenny, Chrzanów, Karniowice


Darowizna na rzecz małoletniej Rozalii Paluchówny - akt notarialny. Na wstępie dokumentu odnotowano: "Działo się w Rzeczypospolitej Polskiej, w mieście Chrzanowie, w kancelarji notarialnej przy ulicy Józefa Piłsudskiego numer czwarty, dnia czternastego lutego roku tysiąc dziewięćsetnego trzydziestego piątego /:14.II.1935:/. Przedemną Ludwikiem Wincentym GOŁĄBEM, notarjuszem w Chrzanowie, stawiły się osobiście mi nieznane, do działań prawnych jak twierdzą zdolne: Rozalja Paluchówna i tejże matka Ludwina z Warzechów Paluchowa, właścicielki realności w Karniowicach zamieszkałe [...]". Dokument posiada trzy stronice (tu widoczne strony z pieczęciami - pierwsza i ostatnia). Na pierwszej stronie, w lewym górnym rogu, pieczęć prostokątna z napisem "Ludwik Wincenty Gołąb Notarjusz w Chrzanowie". Na stronie ostatniej u dołu pieczęć okrągła o tej samej treści, z orłem w koronie - przy niej podpis notariusza - poniżej również okrągła z orłem w koronie i napisem "Urząd Ksiąg Gruntowych w Chrzanowie przy Sądzie [nieczytelne]", a także prostokątna z napisem "Zaintabulowano wedle treści ts. uchwały [...] Urząd Ksiąg Gruntowych przy Sądzie grodzkim w Chrzanowie" i nieczytelnym podpisem. Dokument udostępniła Monika Paluch.


Nazwa dokumentu: Darowizna na rzecz małoletniej Rozalii Paluchówny - 1935 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Monika Paluch
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty rodzinne
Numer ID: CATL 44 A / 17.3.2
Sygnatura: brak
Autor: Ludwik Wincenty Gołąb - notariusz
Data wytworzenia: 1935-02-14
Wytwórca: Kancelaria W. Gołąba w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: postanowienie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Monika Paluch
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: darowizna, okres międzywojenny, Chrzanów, Karniowice
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.