Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„"Fablok" w Chrzanowie”

 

Zaświadczenie z "Fabloku" w Chrzanowie - 1945 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: zaświadczenie,


Zaświadczenie, że Jakobina Skomska otrzymała dwutygodniowy urlop wypoczynkowy - datowane "1.VIII.1945". Pismo napisane jest na papierze firmowym, posiadającym nagłówek: "Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce S.A. Zakłady w Chrzanowie Pod Tymczasowym Zarządem Państwowym" i jest sygnowane u dołu pieczęcią prostokątką o analogicznej treści ("Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Spółka Akcyjna, Tymczasowy Zarząd Państwowy") - podpis nieczytelny. Na odwrocie pisma szablon z logo zakladu i nagłówkiem firmowym w języku niemieckim: "Oberschlesische Lokomotivwerke Atiengesellschaft, Krenau OS". U dołu nadruki: "Vorsitzer des Aufsichtsrates [Przewodniczący Rady Nadzorczej] Oscar R. Henschel, Kassel" [miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, siedziba rejencji Kassel oraz powiatu Kassel]. oraz "Vorstand: [Zarząd] Guido Sanchez de la Cerda und [i] Hans Georg Menges, Krenau O/S [niemiecka nazwa Chrzanowa]". Werskję niemiecką szablonu wydrukowano w 1944 r., więc prawdopodobnie po II wojnie światowej polski zarząd "Fabloku" wykorzystał stare niemieckie szablony, zadrukowując na ich odwrocie nagłówek w języku polskim. Udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Zaświadczenie z "Fabloku" w Chrzanowie - 1945 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): "Fablok" w Chrzanowie
Numer ID: CATL 44 A / 20.9.3
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1945-08-01
Wytwórca: "Fablok " w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: zaświadczenie,
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): ""Fablok" w Chrzanowie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.