Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„"Fablok" w Chrzanowie”

 

Pismo Dyrekcji "Fabloku" w Chrzanowie do Jakobiny Skomskiej - 1937 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: Chrzanów,


Pismo Dyrekcji "Fabloku" w Chrzanowie do Jakobiny Skomskiej, datowane "Chrzanów 31 marca 1937", zawiadamiające pracownicę zakladu, że z dniem 1 kwietnia 1937 r. jej pensja za cztery dni w tygodniu wynosić będzie 90 zł - a za dzień 5 i 6 otrzyma dodatkowo 10 zł. Ponadto, oprócz wynagrodzenia, przysługiwał jej dodatek na mieszkanie, wysokości 25 zł miesięcznie, oraz deputat na światło i opał, w wysokości przewidziane normami (t.j. na jeden pokój). Pismo to napisane jest na papierze firmowym "Fabloku" z nagłówkiem: "Pierwsza Fanryka Lokomotyw w Polsce. Spółka Akcyjna" i sygnowane u dołu pieczęcią o analogicznej treści. Poniżej nagłówka umieszczone są symbole otrzymanych przez "Fablok" nagród, czyli Wielkiej Nagrody Państwowej (w 1929 i 1930 r.) i Wielkiego Złotego Medalu (w 1929 r.). Pismo udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Pismo Dyrekcji "Fabloku" w Chrzanowie do Jakobiny Skomskiej - 1937 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): "Fablok" w Chrzanowie
Numer ID: CATL 44 A / 20.9.6
Sygnatura: brak
Autor: podpisy nieczytelne
Data wytworzenia: 1937-03-31
Wytwórca: "Fablok" w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Chrzanów,
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): ""Fablok" w Chrzanowie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.