Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„"Fablok" w Chrzanowie”

 

Legitymacja członkowska PCK z 1938 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: Polski Czerwony Krzyż, PCK, okres międzywojenny, legitymacja


Legitymacja członka rzeczywistego PCK, należąca do Jakobiny Skomskiej, datowana "Chrzanów, dnia 1.IV.1938 r." i sygnowana dużą, okrągłą pieczęcią z logo Czerwonego Krzyża i napisem w otoku: "Polski Czerwony Krzyż Oddział w Chrzanowie" oraz pieczęcią imienną "Dr Schiller Leopold". Składki (10 gr. miesięcznie) opłacone do marca 1939 r., co dokumentują stosowne znaczki. Dokument czterostronicowy (tu widoczne wszystkie strony). Na pierwszej stronie zaznaczono, że PCK to organizacja "pod wysokim protektoratem Pana Prezydenta Rzeczypospolitej", a legitymacja należy do członka Okręgu Krakowskiego - Oddział w Chrzanowie, Koło w Chrzanów-"Fablok" i nosi numer 8/XXIV/38. Na ostatniej stronie wydrukowano wypowiedź Prezydenta Mościckiego o tej organizacji opatrzoną faksymile podpisu i datą "Zamek Królewski, 14 czerwca 1935", o treści: "Polski Czerwony Krzyż to: Przeszłość, którą pamięta każdy Członek - Teraźniejszość, widoczna na wielu placówkach społecznego czynu - Przyszłość, która wymaga zorganizowanego wysiłku całego społeczenstwa dla zapewnienia pelni sił w każdym przypadku". Legitymację udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Legitymacja członkowska PCK z 1938 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): "Fablok" w Chrzanowie
Numer ID: CATL 44 A / 20.9.7
Sygnatura: brak
Autor: Dr Leopold Schiller
Data wytworzenia: 1938-04-01
Wytwórca: "Fablok" w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: legitymacja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Polski Czerwony Krzyż, PCK, okres międzywojenny, legitymacja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): ""Fablok" w Chrzanowie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.