Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Leszek Morawiecki” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego”

 

Dowód ubezpieczenia z 1929 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Leszek Morawiecki, Słowa kluczowe: Dowód ubezpieczenia, okres międzywojenny, Trzebinianie, Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, Kraków


Dowód ubezpieczenia nieruchomości w krakowskim oddziale Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (zlokalizowanym przy ulicy Radziwiłłowskiej 28), wystawiony na mieszkańca Trzebini - Andrzeja Chucherko - wedle ówczesnej nomenklatury posiadającego nieruchomość w powiecie chrzanowskim, na terenie gminy "Górka", w miejscowości "Berezka"(obecnie są to tereny należące do Osiedla "Salwator" w Trzebini. Dokument datowany "Kraków 5 marca 1929 r.", posiada 4 stronice (tu widoczna strona 1)- z czego dwie stanowią umowę ubezpieczeniową, a 2 pozostałe zajmuje "Wyciag z rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 maja 1927 r. o przymusie ubezpieczenia od ognia i o Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń Wajemnych. Dokument sygnowany pieczęciami prostokątnymi instytucji ubezpieczającej oraz dużą okrągłą pieczęcią z orłem w koronie i napisem w otoku "Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Oddział Krakowski". Udostępnił Leszek Morawiecki.


Nazwa dokumentu: Dowód ubezpieczenia z 1929 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Leszek Morawiecki
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego
Numer ID: CATL 44 A / 19.10.21
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1929-03-05
Wytwórca: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: źródło historyczne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Leszek Morawiecki
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC-BY)
Słowa kluczowe: Dowód ubezpieczenia, okres międzywojenny, Trzebinianie, Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.