Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Leszek Morawiecki” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego”

 

Książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności z 1939 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Leszek Morawiecki, Słowa kluczowe: Pocztowa Kasa Oszczędności, okres międzywojenny, Trzebinianie


Książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności, wystawiona na nazwisko mieszkańca Trzebini, Andrzeja Chucherko - tu widoczna strona tytułowa, mająca w tle orła w koronie i napis "Pocztowa Kasa Oszczedności" - na której jest przybity datownik (Trzebinia 2, d. 27.II.39), pieczęć prostokątna "C. Trzebinia 2" oraz potwierdzenie ponownej rejestracji książeczki po II wojnie światowej ("Zarejestrowano dn. 27.IX.1945"). Na wewnętrznej stronie okładki tej książeczki zacytowano wypowiedź Prezydenta Ignacego Mościckiego: "Naród, w którym oszczędzanie stało się przyzwyczajeniem każdego obywatela, buduje swe gospodarstwo na najtrwalszym fundamencie". Dokument udostępnił Leszek Morawiecki.


Nazwa dokumentu: Książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności z 1939 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Leszek Morawiecki
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego
Numer ID: CATL 44 A / 19.10.22
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1939-02-27
Wytwórca: Pocztowa Kasa Oszczędności - Urząd Pocztowy w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia 2
Typ dokumentu: dowód wpłaty
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Leszek Morawiecki
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Pocztowa Kasa Oszczędności, okres międzywojenny, Trzebinianie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty urzędowe Powiatu Chrzanowskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.