Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Stowarzyszenia kulturalno-oświatowe”

 

Zaproszenie od młodzieży z Trzebini - 1929 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: Trzebinia, zaproszenie, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej


Dowcipne zaproszenie wystosowane przez trzebińskie organizacje młodzieżowe - Związek Harcerstwa Polskiego oraz Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej - uprawniające okaziciela dokumentu do udziału w imprezie pod nazwą "Wieczór radości", organizowanej w sobotę, dnia 9 lutego 1929 r., o godz. 18. Na imprezę zorganizowaną "we własnem Gnieździe" zapraszano "hoże dziewoje i dziarskich młodzieńców" - informując zarazem, że "Łaskawy protektorat nad Wieczorem objęli: Ruch, Gwar, Śmiech, Śpiew, Pląs, Tan, Humor i Muzyka", zaś "Spodziewani Goście" to : Herbatka, Chrust, Pączki, Kanapki i insze Smakołyki, jak również Maszkary, Kotyliony i Serpentyny oraz "muzyczka tirli, tirli..." Równocześnie zaznaczono, że "wstęp jest tylko za zaproszeniami", ale "Swary i Dąsy mają wstęp wzbroniony". Dokument udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Zaproszenie od młodzieży z Trzebini - 1929 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Stowarzyszenia kulturalno-oświatowe
Numer ID: CATL 44 A / 20.3.10
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1929-01-02 - 1929-02-09
Wytwórca: Związek Harcerstwa Polskiego oraz Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: zaproszenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, zaproszenie, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Stowarzyszenia kulturalno-oświatowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.