Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja z okresu międzywojennego”

 

Pocztówka z pensjonatu w Juracie - 1939 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Jurata, wypoczynek


Pocztówka z pensjonatu "Marysieńka" w Juracie do Jakobiny Skomskiej o treści: "Łaskawa Pani, Uprzejmie donoszę, iż na m-c czerwiec pokój jednoosobowy, słoneczny na piętrze, wraz z pościelą, z całkowitym wykwintnym utrzymaniem, wynosi dziennie zł 8,00 plus 10 % na służbę po wodę. Oczekuję łaskawej wiadomości i w razie akceptacji, upraszam o łaskawe posłanie zaliczki w kwocie zł 50.- Łączę wyrazy poważania - Maria Karwatowa". Pocztówka, datowana "Jurata 19.V.39", została wysłana na adres zakładu pracy Jakobiny Skomskiej ("Chrzanów, Fbr. Lokomotyw, woj. Krakowskie"). Dokument udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Pocztówka z pensjonatu w Juracie - 1939 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja z okresu międzywojennego
Numer ID: CATL 44 A / 20.11.2
Sygnatura: brak
Autor: Maria Karwatowa
Data wytworzenia: 1939-05-19
Wytwórca: Pensjonat "Marysieńka" w Juracie
Miejsce wytworzenia: Jurata
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Jurata, wypoczynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja z okresu międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.