Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja z okresu międzywojennego”

 

Pocztówka z pensjonatu w Zaleszczykach -1939 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Zaleszczyki, wypoczynek


Pocztówka z pensjonatu "Naddniestrzanka" w Zaleszczykach do Jakobiny Skomskiej o następującej treści: Wielmożna Pani! W odpowiedzi na kartkę Wielmożnej Pani komunikujemy uprzejmie, że cena pokoju wraz całodziennym utrzymaniem i pościelą wynosi za miesiąc czerwiec 5-6 zł od osoby. Posiłki wydaje się 4 razy (śniadanie-obfitsze, obiad, podwieczorek, kolacja). Pensjonat nasz jest pięknie położony na stoku jaru, tuż nad Dniestrem, obok plaży słonecznej – ma balkony i tarasy. Pokoje są słoneczne, przeważnie od południa. Oczekujemy łaskawego przybycia. Informujemy równocześnie, że na dworcu, po przyjeździe należy zwrócić się do portiera „Naddniestrzanki”. Z poważaniem Zarząd pensjonatu NADDNIESTRZANKA – Maria Filipowska. Pocztówka, datowana "Zaleszczyki, 11.V.39 r.", została wysłana na adres zakładu pracy Jakobiny Skomskiej ("Fabryka Lokomotyw, Chrzanów, woj. Krakowskie"). Dokument udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Pocztówka z pensjonatu w Zaleszczykach -1939 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja z okresu międzywojennego
Numer ID: CATL 44 A / 20.11.3
Sygnatura: brak
Autor: Maria Filipowska
Data wytworzenia: 1939-05-11
Wytwórca: Pensjonat "Naddniestrzanka"
Miejsce wytworzenia: Zaleszczyki
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Zaleszczyki, wypoczynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja z okresu międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.