Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Korespondencja z okresu międzywojennego”

 

Pocztówka z pensjonatu w Poroninie -1939 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Poronin, wypoczynek


Pocztówka z pensjonatu "Grunwald" w Poroninie do Jakobiny Skomskiej o następującej treści: "Wielmożna Pani! W odpowiedzi na pismo z dnia 9 maja donosze uprzejmie, że cena pokoju pojedynczego wynosi w mies. czerwcu 4 zł od osoby z całodziennem utrzymaniem. Jeżeli w pokoju mieszka dwie osoby tak samo liczę po 4 zł. Jeśliby W. Pani reflektowała na pokój, proszę o łaskawe nadesłanie zadatku. Oczekując łaskawego zamówienia kreślę się z poważaniem - Antonina Natankówna". Pocztówka, datowana Poronin 10.V.1939, została wysłana na adres zakładu pracy Jakobiny Skomskiej ("Chrzanów, Fabryka Lokomotyw, woj. Krakowskie"). Na awersie pieczęć prostokątna z napisem: „Pensjonat GRUNWALD, Poronin obok Zakopanego”. Dokument udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Pocztówka z pensjonatu w Poroninie -1939 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Korespondencja z okresu międzywojennego
Numer ID: CATL 44 A / 20.11.4
Sygnatura: brak
Autor: Antonina Natankówna
Data wytworzenia: 1939-05-10
Wytwórca: Pensjonat "Grunwald" w Poroninie
Miejsce wytworzenia: Poronin
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocztówka, "Fablok" Chrzanów, Trzebinianie, Poronin, wypoczynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Korespondencja z okresu międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.