Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Teresa Ichniowska” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Major Kazimierz Kosiński”

 

Odpowiedź z Czerwonego Krzyża - 1940 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska, Słowa kluczowe: major Kosiński, Trzebinianie, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża


Odpowiedź z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (tu widoczny awers i rewers), w sprawie poszukiwań Kazimierza Kosińskiego, skierowana do Jakobiny Skomskiej. Adresatka była mieszkanką Trzebini, pracującą w chrzanowskim "Fabloku" - dlatego pismo zaadresowane jest na Fabrykę Lokomotyw w Chrzanowie. Na awersie nazwa organizacji (Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, Centrala do Spraw Jeńców Wojennych w Genewie) w języku niemieckim i francuskim. Na rewersie następująca odpowiedź (wystosowana w języku niemieckim): "Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża potwierdza odbiór pisma z dnia 15. VIII. 40, dotyczącego Kazimierza R. Kosińskiego. Podjęliśmy starania o rozpatrzenie prośby i zawiadomimy, jak tylko otrzymamy jakieś wiadomości. Z poważaniem [brak podpisu]". Dokument, z przybitym datownikiem "22.VIII.1940", udostępniła Teresa Ichniowska.


Nazwa dokumentu: Odpowiedź z Czerwonego Krzyża - 1940 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Teresa Ichniowska
Teczka (jednostki archiwalna): Major Kazimierz Kosiński
Numer ID: CATL 44 A / 20.8.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1940-08-22
Wytwórca: Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża
Miejsce wytworzenia: Genewa
Typ dokumentu: korespondencja
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Teresa Ichniowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: major Kosiński, Trzebinianie, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Major Kazimierz Kosiński"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.