Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wkroczenie Armii Czerwonej”

 

Żołnierze Armii Czerwonej w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Armia Czerwona, żołnierze, Trzebinia


Fotografia przedstawia żołnierzy Armii Czerwonej wznoszących toast filiżankami w siedzibie rosyjskiej komendantury - mieszczącej się zabudowaniach tzw. Kamyczkowni, czyli dawnej fabryki kamieni do zegarków (obecnie ul. Kościuszki). Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1945 r. (z okresu przechodzenia Armii Czerwonej przez terytorium Polski) i zostało opublikowane w książce: A. Kostka, J. Piskorz, Trzebińskie historie. Trzebinia 2008


Nazwa dokumentu: Żołnierze Armii Czerwonej w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Wkroczenie Armii Czerwonej
Numer ID: CATL 44 A / 4.4.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1945-01-23 - 1945-12-31
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Armia Czerwona, żołnierze, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wkroczenie Armii Czerwonej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.