Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mariusz Siemek” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Historia Myślachowic”

 

Zaświadczenie z Kopalni "Zbyszek" w Trzebini - 1945 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Mariusz Siemek, Słowa kluczowe: zaświadczenie, Trzebinia, KWK


Zaświadczenie z Kopalni "Zbyszek" w Trzebini - datowane 9.06.1945 r. - o treści: "Zaświadczamy, że Paweł Siemek, zamieszkały w Gminie Myślachowice, pracuje na kopalni "Zbyszek" i używa roweru w celach służbowych. Prosimy władze wojskowe i cywilne o uchylenie prawa rekwizycji roweru marki FALTER nr 994480". Po lewej stronie dokumentu znajduje się tekst w języku polskim, natomiast po prawej analogiczny tekst w języku rosyjskim - pozwalający wylegitymować się napotkanym żołnierzom radzieckim. Dokument sygnowany jest prostokątną pieczęcią z napisem: "Kierownictwo Kopalni węgla ZBYSZEK w Trzebini". W 1947 roku kopalnie "Zbyszek" i "Artur" stały siię integralną częścią przedsiębiorstwa o nazwie Kopalnia Węgla Kamiennego "Siersza", które w 1999 roku uległo całkowitej likwidacji. Dokument udostępnił Mariusz Siemek.


Nazwa dokumentu: Zaświadczenie z Kopalni "Zbyszek" w Trzebini - 1945 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Mariusz Siemek
Teczka (jednostki archiwalna): Historia Myślachowic
Numer ID: CATL 44 A / 21.7.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1945-06-09
Wytwórca: Kopalnia "Zbyszek" w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: ros
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Mariusz Siemek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: zaświadczenie, Trzebinia, KWK
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Historia Myślachowic"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.