Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Mariusz Siemek” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okupacja niemiecka ”

 

Kenkarta Józefiny Siemek - 1944 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Mariusz Siemek, Słowa kluczowe: dokument tożsamości, Kenkarta, okres okupacji niemieckiej, Filipowice, Chrzanów, Krenau, Gmina Trzebinia


Kenkarta (tu widoczne strony od 1 do 3), wystawiona na nazwisko "Josefine Siemek". W dokumencie zaznaczono datę i miejsce urodzenia pani Siemek (23 sierpnia 1895, Filipowice). W późniejszym okresie (prawdopodobnie już po wojnie) właścielka usunęła z dokumentu fotografię. Kenkarta została wystawiona przez "Landrat Krenau" (Starostwo w Chrzanowie) i w założeniach władz okupacyjnych miała być ważna od 1 grudnia 1944 r. do 1 grudnia 1949 r. Na stronie 3 widoczne pieczęcie z hitlerowską gapą oraz obowiązkowe odciski palców wskazujących obu rąk - pobierane przy odbiorze dokumentu. Udostępnił Mariusz Siemek.


Nazwa dokumentu: Kenkarta Józefiny Siemek - 1944 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Mariusz Siemek
Teczka (jednostki archiwalna): Okupacja niemiecka
Numer ID: CATL 44 A / 21.3.3
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1944-12-01
Wytwórca: Landrat
Miejsce wytworzenia: Krenau (Chrzanów)
Typ dokumentu: fotografia
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Mariusz Siemek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: dokument tożsamości, Kenkarta, okres okupacji niemieckiej, Filipowice, Chrzanów, Krenau, Gmina Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okupacja niemiecka "
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.