Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Franciszek Mazur” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty dotyczące Trzebini”

 

Rabin ben Cion Halberstam z Bobowej podczas pobytu w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Franciszek Mazur, Słowa kluczowe: Trzebinia, Rabin Halberstam, Żydzi


Rabin ben Cion Halberstam z Bobowej podczas pobytu w Trzebini. Zdjęcie jest sygnowane na odwrocie "Rebe z Bobowej P. Halbestram z Zakliczyna pow. Brzeski, Mozes Stempel"(tu widoczny awers i rewers fotografii). Nie wiadomo czy wymieniony tu pan Mozes Stempel to jedna z postaci widocznych na fotografii czy też może autor zdjęcia. Mojżesz Stempel od marca 1931 r. był zięciem rabina Halberstrama. Zgodnie z oświadczeniem ofiarodawcy, zdjęcie zostało wykonane podczas pobytu rabina w Trzebini. Pobyt rabina Halberstama w Trzebini poświadczają wspomnienia mieszkańców z okresu międzywojennego, zamieszczone w książce: A. Kostka, J. Piskorz, Tzebińskie historie. Trzebinia 2008 - zob. strony: 215 (wspomnienia Z. Kłóskiewicz i S. Prymki, 265 (wspomnienia Mieczysława Ryby) oraz 188-189 (wspomnienia Józefa Oziębłowskiego). Oryginał tej fotografii Franciszek Mazur przekazał przed śmiercią Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini - została ona również opublikowana we wspomnianej książce (s. 376).


Nazwa dokumentu: Rabin ben Cion Halberstam z Bobowej podczas pobytu w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Franciszek Mazur
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty dotyczące Trzebini
Numer ID: CATL 44 A / 9.1.4
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: lata 30.
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, Biblioteka Trzebinia
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, Rabin Halberstam, Żydzi
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty dotyczące Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.