Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteka Publiczna w Trzebini” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Konkurs wiedzy o Trzebini”

 

Polscy żołnierze, 1946-1948

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini, Słowa kluczowe: Wojsko Polskie, żołnierze, Piotr Boruta


Fotografia stanowiła ilustrację pracy literackiej - autorstwa Aleksandry Boruty i Grzegorza Niedzielskiego - jaka wpłynęła na Konkurs Wiedzy o Trzebini, organizowany rokrocznie przez Szkołę Podst. nr.6 im. W. Broniewskiego w Gaju i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini. Z dołączonego do fotografii opisu wynika że wśród trójki żołnierzy jest Piotr Boruta, dziadek Aleksandry Boruty, a także jego koledzy z wojska. Piotr Boruta został powołany do wojska (do jednostki im. Tadeusza Kościuszki) w 1946 r. i spędził tam 2 lata.


Nazwa dokumentu: Polscy żołnierze, 1946-1948
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini
Teczka (jednostki archiwalna): Konkurs wiedzy o Trzebini
Numer ID: CATL 44 B / 1.2.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1946-01-01 - 1948-12-31
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - Aleksandra Boruta
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Wojsko Polskie, żołnierze, Piotr Boruta
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Konkurs wiedzy o Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.