Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteka Publiczna w Trzebini” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Konkurs wiedzy o Trzebini”

 

Grabienie siana

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini, Słowa kluczowe: Trzebinia, prace gospodarskie


Fotografia, przedstawiająca grupę osób grabiących siano, stanowiła ilustrację do opowiadania przygodowego autorstwa Zuzanny Gąsior i Weroniki Tupaj, powstałego w wyniku inspiracji tą fotografią, a przesłąnego na konkurs o Trzebini - organizowany rokrocznie przez Szkołę Podst. nr.6 im. W. Broniewskiego w Gaju i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini. "W grupie osób zajmujących się pracą przy sianie przed budynkiem przy dzisiejszej ul. Kościelnej znajduje się pradziadek jednej z autorek opowiadania, Piotr Starzycki i jego żona Maria, a także ich kuzynka Rozalia Starzycka oraz sąsiadka Anastazja Kowalska." Dokument pochodzi prawdopodobnie z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


Nazwa dokumentu: Grabienie siana
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini
Teczka (jednostki archiwalna): Konkurs wiedzy o Trzebini
Numer ID: CATL 44 B / 1.2.8
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1919-05-01 - 1939-08-30
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - Zuzanna Gąsior i Weronika Tupaj
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, prace gospodarskie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Konkurs wiedzy o Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.