Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres dwudziestolecia międzywojennego”

 

Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 1

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: biblioteka, Bleier, Trzebinia, protokół


Oryginał Protokołu z walnego zebrania "Biblioteki Robotników Rafinerii Nafty im. Dr. Leopolda Bleiera w Trzebini"z dnia 15 stycznia 1930 roku. Biblioteka robotnicza przy Rafinerii Nafty w Trzebini powstała z inicjatywy Leopolda Bleiera, dyrektora tutejszej rafinerii w latach 1907-1939. W 1930 r. już działała, gdyż w omawianym protokole omawiana jest sprawa statutu i wyboru 15 osobowego Zarządu, na czele którego stanął Edmund Goliński (z późniejszych protokołów wynika, że pełnił tę funkcję nieprzerwanie do 1937 r). Zastępcą prezesa został Wiktor Kłeczek(był nim nieprzerwanie do 1936 r.).W protokole odnotowano też, że walne zgromadzenie uchwaliło iż jako członka można przyjąć wyjątkowo osobę niezatrudnioną w rafinerii, jeśli wyrazi na to zgodę 3/4 członków Zarządu Biblioteki. Odnotowano też dokładnie nowy skład Zarządu. Treść tego i pozostałych protokołów biblioteki Bleiera została omówiona w publikacji: J. Piskorz, Księgozbiory trzebińskie przed II wojną światową [w:] Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini 1949-1999. Monografia-Informator. Praca zbiorowa pod red. J. Piskorz. Trzebinia 1999, s.40-42. Protokół sporządzony został w rękopisie, na papierze formatu 32,5x17,5. Stan dobry, na rewersie protokół z 1931 r.


Nazwa dokumentu: Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 1
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres dwudziestolecia międzywojennego
Numer ID: CATL 44 C / 3.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1930-01-15
Wytwórca: Zarząd Biblioteki Robotników Rafinerii Nafty im. Dr. Leopolda Bleiera w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: protokół
Język: pol
Powiązania: CATL XLIV C / 4.8.2
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: biblioteka, Bleier, Trzebinia, protokół
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres dwudziestolecia międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.