Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Programy teatralne i foldery”

 

Program koncertu Konrada Koniora

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: Kinoteatr ŚWIT, Kraków, Konrad Konior


Dokładny program koncertu orkiestry symfonicznej pod batutą Konrada Koniora(dyrygent), z udziałem Marii Bieniaszównej(fortepian). Koncert odbył się 28 lipca 1945 roku, w sali Kinoteatru "Świt", mieszczącego się wówczas przy ulicy Straszewskiego 34 w Krakowie. Program ten zszedł z pras drukarskich w drukarni Anczyca w Krakowie. Co prawda ówczesny właściciel - Władysław Anczyc - w 1939 roku został powołany do wojska i dostał się do niewoli sowieckiej, po czym zginął w Katyniu. Nikt jednak o tym nie wiedział i Władysław Anczyc widniał w księdze wieczystej drukarni jako jej właściciel jeszcze kilka lat po wojnie. Z tego właśnie okresu pochodzi wspomniany program koncertu. Dokument - tu strony 1 i 2 - udostępnił Tomasz Piszczek ze Stowarzyszenia "Nasze Psary"


Nazwa dokumentu: Program koncertu Konrada Koniora
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Programy teatralne i foldery
Numer ID: CATL 44 B / 13.18.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1945 - 07 - 28
Wytwórca: Kinoteatr "Swit" w Krakowie
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: informator
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP Trzebinia - udostepnił Tomasz Piszczek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Kinoteatr ŚWIT, Kraków, Konrad Konior
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Programy teatralne i foldery"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.