Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Programy teatralne i foldery”

 

Program opery "Tosca" z 1946 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: Towarzystwo Przyjaciół Opery, TOSCA, opera, Kraków


Program opery "Tosca" (Giacomo Pucciniego) wystawionej w 1946 roku w Krakowie. Spektakl w reżyserii Wiktora Bregy i pod kierownictwem muzycznym Waleriana Bierdiajewa został wystawiony w Teatrze Miejskim im. Juliusza Słowackiego pod egidą Towarzystwa Przyjaciół Opery. Wiąże się to z faktem, iż w 1946 roku krakowski zespół operowy (bez stałej siedziby) - który zorganizował Walerian Bierdiajew - występował dwa razy w tygodniu na scenie Teatru im. Słowackiego. Zanim zespół operowy splajtował i rozwiązał się, ze względów finansowych, to w ciągu dwóch lat swej działalności udało mu się zorganizować dziesięć premier. Dokument(tu widoczne strony wewnętrzne), udostępniony przez T. Piszczka ze Stow. "Nasze Psary, pochodzi właśnie z tego okresu i poza programem i streszczeniem libretta, zawiera krótką historię powojennej restytucji opery krakowskiej i Towarzystwa Przyjaciół Opery.


Nazwa dokumentu: Program opery "Tosca" z 1946 r.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Programy teatralne i foldery
Numer ID: CATL 44 B / 13.18.3
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1946
Wytwórca: Towarzystwo Przyjaciół Opery w Krakowie
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: informator
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP Trzebinia - udostepnił Tomasz Piszczek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Towarzystwo Przyjaciół Opery, TOSCA, opera, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Programy teatralne i foldery"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.