Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Programy teatralne i foldery”

 

Program sztuki "Penelopa"

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: program teatralny, Teatr Miejski im.Juliusza Słowackiego, Kraków


Program sztuki "Penelopa" (Ludwika Hieronima Morstina)- sądząc po składzie zespołu (Zofia Jaroszewska, Jerzy Leszczyński-zm.1959) dokument pochodzi z lat 40.XX w., najprawdopodobniej z 1946 roku, bo zawiera recenzję Jacka Frühlinga (właśc. Bolesław Jan Frühling), który w latach 1945-1946 był twórcą i redaktorem "Dziennika Krakowskiego" (obecnie "Dziennik Polski"), a później poświecił się służbie dyplomatycznej i recenzji już nie pisał. W programie jest też tekst, który wyszedł spod pióra Tadeusza Sinki (zmarłego w 1966 r.). Dokument zszedł z pras Drukarni Związkowej w Krakowie - udostępnił T. Piszczek ze Stow. "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Program sztuki "Penelopa"
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Programy teatralne i foldery
Numer ID: CATL 44 B / 13.18.21
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: informator
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP Trzebinia - udostepnił Tomasz Piszczek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: program teatralny, Teatr Miejski im.Juliusza Słowackiego, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Programy teatralne i foldery"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.