Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Programy teatralne i foldery”

 

Program teatralny TUR

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: program teatralny, TUR, Kraków


Program teatralny Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego (TUR)zawierający: Zadania teatru TUR (artykuł), Mickiewicz o Mickiewiczu (przedruk z Adam Mickiewicz, Wykłady o literaturze słowiańskiej, 28 kwietnia 1842), Niemcewicz wznowiony(artykuł Józefa Sieradzkiego), O J.B. Priestley'u i jego sztuce(artykuł Stefana Otwinowskiego), Zarys dziejów teatru, cz.1 (W.J. Dobrowolskiego), obsada sztuki "Powrót posła" (J.U. Niemcewicza) w reżyserii Marii Dulęby - wystawianej przez Teatr Objazdowy TUR, obsada sztuki "Miasto w dolinie"(J.B. Briestley'a) w reżyserii Emila Chaberskiego, zapowiedź premier sztuk "Żeglarz" i "Orfeusz" w Starym Teatrze w Krakowie. Program wyszedł z pras Drukarni nr 3 Spółdzielni Wydawniczej "Wiedza" w Krakowie. Na okładce grafika sygnowana „F. Steifert” – prawdopodobnie Franciszek Steifert, który po ukończeniu Państwowej Szkoły Przemysłu Artystycznego (Wydz. Grafiki) osiadł w Krakowie i w latach 1925-1964 zajmował się grafiką książkową – w tym projektami graficznymi okładek, zaproszeń itp. Ponieważ Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) działało do 1950, prezentowany dokument musiał powstać w latach 1925-1950. Dokument udostępnił T.Piszczek ze Stow. "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Program teatralny TUR
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Programy teatralne i foldery
Numer ID: CATL 44 B / 13.18.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1925 --- 1950
Wytwórca: TUR w Krakowie
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: informator
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP Trzebinia - udostepnił Tomasz Piszczek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: program teatralny, TUR, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Programy teatralne i foldery"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.