Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krystyna Kowalik” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres przed II wojną światową”

 

Kopalnia J. Piłsudski

Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik, Słowa kluczowe: Kopalnia "Józef Piłsudski", okres międzywojenny


Fotografia przedstawia zabudowania kopalni. Napis nad widoczną na zdjęciu bramą brzmi: "Kopalnia J. Piłsudski". Kopalnia węgla kamiennego o tej nazwie istniała na terenie pobliskiego Jaworzna. Z czasem, szyb "Piłsudski" wszedł w skład "Kopalni Jaworzno". W 2010 roku teren inwestycyjny po byłej kopalni „Jaworzno”, gdzie znajdował się szyb „Piłsudski” był wystawiony na sprzedaż i czekał na inwestora. Biorąc pod uwagę bliską odległość Trzebini od Jaworzna fotografia przedstawia prawdopodobnie Kopalnię "Józef Piłsudski" w okresie międzywojennym. Teren jest udekorowany flagami narodowymi, więc jest to zapewne jakieś święto państwowe lub wizyta państwowa. Zdjęcie stanowi depozyt Krystyny Kowalik przechowywany w bibliotece.


Nazwa dokumentu: Kopalnia J. Piłsudski
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik
Teczka (jednostki archiwalna): Okres przed II wojną światową
Numer ID: CATL 44 A / 7.1.8
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1918-11-11 - 1939-09-01
Miejsce wytworzenia: Jaworzno ?
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępniła Krystyna Kowalik
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Kopalnia "Józef Piłsudski", okres międzywojenny
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres przed II wojną światową"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.