Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty archiwalne rodzinne”

 

Akt sprzedaży nieruchomości z 1910 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: pocz. XX w., akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary


Akt sprzedaży nieruchomości z 23 września 1910 roku, pomiędzy Wojciechem Papiernikiem a jego bratową Zofią z Kasprzyków Papiernikową (tu widoczna strona 1 i 2 dokumentu). Na stronie pierwszej, zatytułowanej "Kontrakt kupna-sprzedaży", przylepiono znaczek skarbowy za 1 koronę będący w użyciu na terenach zaboru austriackiego, a na stronie drugiej znaczek skarbowy za 20 halerzy. Pod maszynopisem podpisy zainteresowanych i odręcznie sporządzona notatka o treści: "Oświadczam niniejszem, iż nieznani ni osobiście Wojciech Papiernik i Zofia z Kasprzyków Papiernikowa [nieczytelne] w Psarach zamieszkali, których tożsamość potwierdzili znani mi świadkowie Jan Mendyk gospodarz w Psarach i Jakub Kurdziel woźny gminny, w Krzeszowicach zamieszkali, dokument niniejszy w mojej obecności własnoręcznie podpisali". Poniżej pieczęć prostokątna z napisem : "Na mocy uchwały ck sądu krajowego w Krakowie z dnia 25 lutego 1910 r. zastępca notaryusza Konstantego Lipowskiego w Krzeszowicach" - i podpisem Ludwik Chabański lub Ludwik Chubański [częściowo nieczytelne]. Dokument posiada też 3 pieczęcie okrągłe: jedną na stronie pierwszej - z godłem austriackim i napisem "Urząd Podatkowy w Krzeszowicach" oraz dwie na stronie trzeciej - również z austriackim godłem państwowym i napisami: "OB Konstanty Lipowski C.K. Notaryusz w Krzeszowicach, w Wielkiem Księstwie Krakowskiem" i "C.K. Urząd Ksiąg [nieczytelne] w Krzeszowicach". Udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Akt sprzedaży nieruchomości z 1910 r.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty archiwalne rodzinne
Numer ID: CATL 44 B / 13.15.1
Sygnatura: brak
Autor: zastępca notariusza w Krzeszowicach - Ludwik Chabański (?)
Data wytworzenia: 1910-09-23
Wytwórca: Kancelaria notarialna Konstantego Lipowskiego w Krzeszowicach
Miejsce wytworzenia: Krzeszowice
Typ dokumentu: źródło historyczne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostepniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocz. XX w., akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty archiwalne rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.