Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty archiwalne rodzinne”

 

Akt notarialny z 1922 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: okres międzywojenny, akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary


Akt notarialny z 1922 roku, między Marianną ze Starzykiewiczów Papiernikową a jej bratową Zofią z Kasprzyków Papiernikową w sprawie podziału majątku (tu widoczna strona 1 i 3). Dokument rozpoczyna się słowami: "Działo się w Krzeszowicach, w Polsce, w kancelarji notarialnej dnia dwunastego /:12:/ września roku tysiąc dziewięćsetnego dwudziestego drugiego /:1922:/". Na stronie pierwszej dwa znaczki z polskim godłem narodowym i napisem "opłata stemplowa" - za 5 i za 20 marek. Tekst zasadniczy kończy się słowami: "Akt ten zeznajacym odczytany w obecności świadków Józefa Pękli woźnego w Krzeszowicach i Wojciecha Papiernika włościanina w Psarach zamieszkałych - zeznające za zgodny z wolą swoją uznały potwierdziły i dowód tego w mojej obecności razem ze świadkami własnoręcznie podpisały [...]". Na końcu dokumentu czerwona okrągła pieczęć z orłem w koronie i napisem: "Polska, Stanisław Krókowski, Notaryusz w Krzeszowicach", potwierdzająca zgodność z oryginałem "do wymiaru należytości skarbowej" i datą 16 września 1922 r. Dokument udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Akt notarialny z 1922 r.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty archiwalne rodzinne
Numer ID: CATL 44 B / 13.15.2
Sygnatura: brak
Autor: Stanisław Krókowski - notariusz
Data wytworzenia: 1922-09-12 - 1922-09-16
Wytwórca: Kancelaria Notarialna Stanisława Krókowskiego
Miejsce wytworzenia: Krzeszowice
Typ dokumentu: źródło historyczne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostepniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: okres międzywojenny, akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty archiwalne rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.