Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres dwudziestolecia międzywojennego”

 

Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 6

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka


Protokół z walnego Zgromadzenia członków Biblioteki im. L, Bleiera w Trzebini z dnia 9 maja 1933 r. W protokole odnotowano, że zastępca zmarłego w międzyczasie sekretarza złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Biblioteki. Z kolei w imieniu Komisji Rewizyjnej złożył sprawozdanie pan [Piotr] Biega i na jego wniosek walne zgromadzenie udzieliło absolutorium zarządowi. Ukonstytuował się nowy Zarząd Biblioteki w skład którego weszli m.in. Edmund Goliński (nadal jako prezes),Leonard Sroka (sekretarz), Piotr Biega (zastępca sekretarza), Franciszek Kulczycki, Józef Spyt,Stefan Bobula i Władysław Halemba (w innych protokołach nazwisko to podawano w formie Halęba). Wybrano też członków Komisji Rewizyjnej i Sądu Polubownego.Treść tego i pozostałych protokołów biblioteki Bleiera została omówiona w publikacji: J. Piskorz, Księgozbiory trzebińskie przed II wojną światową [w:] Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini 1949-1999. Monografia-Informator. Praca zbiorowa pod red. J. Piskorz. Trzebinia 1999, s. 40-42. Protokół sporządzony został w rękopisie, na papierze formatu 32,5x17,5. Stan dobry.


Nazwa dokumentu: Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 6
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres dwudziestolecia międzywojennego
Numer ID: CATL 44 C / 3.1.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1933-05-09
Wytwórca: Zarząd Biblioteki Robotników Rafinerii Nafty im. Dr. Leopolda Bleiera w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: protokół
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres dwudziestolecia międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.