Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres dwudziestolecia międzywojennego”

 

Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 7

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka


Protokół z Walnego Zebrania członków Biblioteki im. L, Bleiera w Trzebini, z dnia 6 lutego 1936 r. W protokole odnotowano, że bibliotekarz - pan[Leonard] Sroka złożył sprawozdanie z działalności biblioteki. Następnie stan kasy przedstawił pan [Franciszek] Kulczycki - wynosił on 323 zł 54 gr. Po czym pan [Piotr] Biega złożył wniosek o udzielenie zarządowi absolutorium (wniosek przeszedł). Kolejnym punktem porządku obrad były wybory Zarządu na rok 1936 - do Zarządu Biblioteki weszli panowie: Edmund Goliński(nadal jako prezes), Wiktor Kłeczek (zastępca prezesa), Leonard Sroka (bibliotekarz), [Piotr] Biega(zastępca bibliotekarza), oraz pan Koryczan, Franciszek Kulczycki, Józef Spyt i. in. Uchwalono też by "zakupować książki odpowiednie do potrzeb i życzeń robotników i założyć książkę życzeń, gdzie robotnicy i urzędnicy wpisywaliby żądane przez siebie książki". Postawiono ponownie wniosek o podwyższenie składek, który jednak nie przeszedł.Treść tego i pozostałych protokołów biblioteki Bleiera została omówiona w publikacji: J. Piskorz, Księgozbiory trzebińskie przed II wojną światową [w:] Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini 1949-1999. Monografia-Informator. Praca zbiorowa pod red. J. Piskorz. Trzebinia 1999, s. 40-42.Protokół sporządzony został w rękopisie, na papierze formatu 32,5x17,5., dwustronnie (tu widoczny awers i rewers). Stan dobry.


Nazwa dokumentu: Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 7
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres dwudziestolecia międzywojennego
Numer ID: CATL 44 C / 3.1.7
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1936-02-06
Wytwórca: Zarząd Biblioteki Robotników Rafinerii Nafty im. Dr. Leopolda Bleiera w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: protokół
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres dwudziestolecia międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.