Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres dwudziestolecia międzywojennego”

 

Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 8

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka


Protokół z Walnego Zebrania członków Biblioteki im. L, Bleiera w Trzebini, z dnia 15 kwietnia 1937 r. W protokole odnotowano, że zebrani wysłuchali sprawozdań bibliotekarza i kasjera (saldo kasowe: 283 zł, 72 gr.). Pan Karol Pomper również złożył sprawozdanie z działalności biblioteki i poprosił o udzielenie absolutorium dla Zarządu (udzielono). Zawnioskowano, by w tej sytuacji powiększyć liczbę bibliotekarzy lub powołać zastępców. Bibliotekarzami zostali panowie [Leonard] Sroka i S.Amster. powołano też jednego zastępcę bibliotekarza (Władysław Jurczyk) i dwóch pomocników bibliotekarza (Mieczysława Rejdycha i Leona Dudka). Postanowiono też aby wypożyczać książki dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki - dostosowując godziny otwarcia do godzin pracy robotników ("wymiany szycht"). Dokonano też wyboru pozostałych członków Zarządu Biblioteki. Na czele Zarządu stanął Edmund Goliński, a jego zastępcą został Karol Pomper. Skarbnikiem został Franciszek Kulczycki,jego zastępcą Wiktor Kłeczek. Do Komisji Rewizyjnej weszli panowie Piotr Biega i Józef Ziomek. Składka członkowska wynosiła nadal 20 gr, ale biblioteka się rozwijała i nawet nastąpił "wielki przyrost członków". Treść tego i pozostałych protokołów biblioteki Bleiera została omówiona w publikacji: J. Piskorz, Księgozbiory trzebińskie przed II wojną światową [w:] Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini 1949-1999. Monografia-Informator. Praca zbiorowa pod red. J. Piskorz. Trzebinia 1999, s. 40-42.Protokół sporządzony został w rękopisie, dwustronnie (tu widoczny awers i rewers), na papierze formatu 32,5x17,5. Stan dokumentu dobry.


Nazwa dokumentu: Biblioteka im. Leopolda Bleiera w Trzebini - protokół 8
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres dwudziestolecia międzywojennego
Numer ID: CATL 44 C / 3.1.8
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1937-04-15
Wytwórca: Zarząd Biblioteki Robotników Rafinerii Nafty im. Dr. Leopolda Bleiera w Trzebini
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: protokół
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Bleier, biblioteka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres dwudziestolecia międzywojennego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.